شنبه ٢٥ مرداد ١٣٩٩

صفحه اصلی > نمایش اخبار 
اخبار > نهمین ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه خلیج فارس برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

نهمین ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه خلیج فارس برگزار شد

نهمین ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه خلیج فارس روز دوشنبه 23 دی در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خلیج فارس برگزار شد.
دکتر عبدالمجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس در ابتدای این مراسم گفت: برگزاری برنامه ضیافت اندیشه یک فرصت برای ایجاد فضای گفتگو و هم فکری در دانشگاه است و اینگونه برنامه ها باعث ایجاد فهم مشترک از موضوعات و مشارکت بیشتر در بین افراد خواهد شد.
حجت الاسلام دکتر سید حسن اسلامی اردکانی استاد حوزه و دانشگاه در این نشست با اشاره به مطالبی در خصوص اخلاق و زیست حرفه ای، گفت: اخلاق و زیست حرفه ای مبتنی بر خودآگاهی است. بنیاد کار عالمانه زندگی بر اساس تامل و توجه به خود استوار است.
وی افزود: علم دارای سه مرحله غرور، تواضع و حیرت و شگفتی  است و عالمان واقعی کسانی هستند که در شگفتی جهان علم به سر می برند.
دکتر اسلامی ادامه داد: ما همه مربی هستیم و کار ما در دانشگاه ها علاوه بر آموزش، تربیت نیروی انسانی است. مبحثی که ما معمولا در مراکز آموزشی کمتر به آن توجه می کنیم بحث تربیت است، و این عدم توجه ما، بر نیروی انسانی و جامعه تاثیر خواهد گذاشت.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به استوار بودن رفتار آکادمیک بر سه موضوع گفتگو مباحثه، تعامل و تفکر و اشاعه، گسترش و توسعه، گفت: بنیاد علم برگردش و شفافیت استوار است و دانشمندان و عالمان دینی باید بر این موضوع تاکید داشته باشند.
وی در پایان سخنان خود غلبه منافع فردی بر منافع ملی، فاصله میان ظاهر و باطن، غلبه هیجانات و تلقین بر استدلال، مطلق گرایی و تعصب، تقدیرگرایی، بی اعتمادی، ترس نهادینه و بی قاعدگی و غیر قابل پیش بینی بودن رفتار را از جمله 8 عادت و خلقیات نامناسب و مشکل ساز ایرانیان معرفی نمود.

 ١٥:٢٩ - دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٩٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٢٠ساختار و مراکز دانشگاه

خدمات الکترونیک

لینک های مفید

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به دانشگاه خلیج فارس تعلق دارد.
آخرین بروز رسانی دی ماه 1397